| tupuiointrebare a întrebat:

Salut,am cumparat un laptop Asus x55md-sx019d si fara un sistem de operare.Am facut singur un stick bootabil dar nu am reusit sa instalez imi aparea o eroare care se tot repeta (am incercat un windows 8.1 64 bit,cum scria pe cd-ul cu driverele)apoi m-am dus la un service si nici acolo nu s-a reusit, nici cu un DVD, nici cu un stick.Cu dvd-ul se facea ecranul albastru si scria: "...The BIOS in this system is not fully ACPI complaint.Please contact your system vendor for an update of BIOS.
***STOP:0X000000A5(0X000000011,0X00000008,0XFF01A010,OX2 0120913)"
Deci trebuie sa fac un update de bios? sau cum?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Intra pe site-ul producatorului Acer, cauta acolo modelul laptopului tau, descarca-i update-ul de bios si pune-l pe un stick. Dupa care intri in bios si ii instalezi acel update.

1 răspuns:
| Kirod a răspuns:

S-ar putea ca laptop-ul tau sa nu poata citi DVD-ul si nici stick-ul, iti recomand sa mergi sa faci o plangare (v1) sau sa incerci sa pui alt windows de preferat pe acest laptop un win 7 professional pe 32 de biti pentru inceput.