| Mony_4137 a întrebat:

Am o problema cu reinstalarea Windowsului. La jumatatea instalarii imi zice "A problem has ben detected...The Bios in this system is not fully ACPI compliant". Cine stie ce inseamna acel ACPI sau sa ma ajute sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi in bios Advanced Power Management, ACPI pune-l enabled. si bafta;). daca nu ai asa ceva va trebui sa faci un update de bios... te pot ajuta cu mai multe informatii daca imi dai si u mai multe informatii...idul meu este bondar. mircea

www.mirceabondar.com

3 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Stiu si eu, incearca alt cd cu windows.

| whitehair a răspuns:

Bios upgrade-dar nu-l face tu daca nu ai cunostinte avansate-mergi la o firma specializata, pentru ca odata stearsa informatia din CMOS daca nu stii ce sa faci mai departe e belea!

| Katiee^^ a răspuns:

ACPI - Advanced Configuration and Power Interface