| aleeeee2000 a întrebat:

Am un aparat foto și când fac pozele,pozele ies clare, dar când ma uit prin aparat se vede blurat

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Nu mi-e clar. Pe pc se vad clare? Sau numai cand apesi pe declansator?
Daca se vad bine pe pc, ecranul este defect. Daca le vezi bine inainte de a apasa pe declansator si in final ies blurate, ori iti tremura mana si misti aparatul, ori e defect senzorul. Pentru asta, trebuie dus in service. Ca sa verifici daca e mana ta, pune aparatul pe ceva fix (masa de ex) si fa o fotografie.