| George_Gabriel_Ion_1995 a întrebat:

Am un cuptor electric Beko si a intrat lapte intre cele doua sticle ale usii cuptorului. Exista un mod de a curata sticla fara a scoate usa?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa existe loc unde sa intra nimic intre sticle. la margini ar trebui sa fie lipite roata. Daca nu, toti vaporii din cuptor intra intre sticle si le murdaresc. E problema de fabricatie, iar daca cuptorul e in garantie, atunci este un motiv temeinic pentru a fi dus inapoi.

Daca cuptorul a iesit deja din garantie, atunci trebuie vazut la interiorul usii, in jurul geamului, niste suruburi cu care usa este prinsa peste sticle.