| atotstiutoare a întrebat:

Ce cuptor electric recomandati? Unul incorporabil si care sa ma tina. Ce firma recomandati? Sunt foarte multe si nici nu stiu in care sa mai am incredere, Ariston, Franke, Beko etc.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Branduri consacrate sunt Philips, Bosch, Siemens, Electrolux etc.
Ariston, Franke, Beko sunt branduri care doar se lupta sa tina pasul cu primele.
Alegerea se face in functie de nevoi si buget. Daca folosesti cuptorul zilnic, e bine sa alegi unul din prima categorie, de preferat cu autocuratare pirolitica. Daca gatesti doar pentru masa de Paști, iti ajunge unul ieftin, fara functii speciale. Din pacate, adesea se alege fix pe dos, cele mai dotate bucatarii fiind ale celor care nu gatesc.

Răspuns utilizator avertizat