| akex a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5920G de vreo 2 ani.Am avut probleme cu el din diferite cazuri dar l-am dus la reparat ultima oara a fost prin septembrie si dupa reparare mergea bine. Dupa vreo luna cand il porneam nu mi se mai vedea nimic pe display dar el era pornit. Ce problema poate sa aiba si ce pot sa-i fac? Nu vreau sa il duc la inlocuire ca asa era simplu.Sau sa il conectez la un calculator sau la TV(am cablu)-Ar merge?

Răspuns Câştigător
| Abadonna a răspuns:

Daca ai VGA sau HDMI merge la monitor/televizor. Daca este in garantie inca du-l sa il faca de vreme ce ai dat bani pe el!
Poate fi o problema cu placa de baza si atunci nu se va vedea nici pe monitor sau TV dar daca e doar o problema de display iti va funciona in modul proiector.
Oricum, trebuie sa vezi de ce face probleme pentru ca pana la urma ai dat bani pe el si daca tot face mai bine il schimbai...asa risti sa moara de tot intr-o zi.