| crisssexee a întrebat:

Deci, am un laptop - Acer aspire 5250. Dupa ce am schimbat windows-u si am instalat toti driverii nu mai apare internetul cu unde, doar daca conectez cablu. Care-i faza?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie reinstalata si conexiunea la internet. Porneste router-ul si incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard, aici dai pe wireless network si urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| ionutz03 a răspuns:

Dupa reinstalare windows calculatorul nu se va mai conecta automat la deschidere. Daca spui ca ai pus toate driverele inclusiv cel pentru placa wireless trebuie sa intri in: start/control panel/network and internet/nework and sharing center, apoi in partea stanga trebuie sa dai pe: change adapter seting. In fereastra care se deschide o sa gasesti o optiune numita "Wireles network conection" (daca nu ai driverul instalt nu o sa iti apara). Bun dai click dreapta pe wireless network conection ci ai o aptiune conect/disconect, dai pe ea si in dreapta jos o sa iti apara rereaua ta la care o sa dai conect (daca ai parola o sa iti ceara parola) si cam asta e tot.
Multa bafta.

| adrianc2007 a răspuns:

"Internetul cu unde" se numeste wireless. Bun, daca ai instalat driverele cum zici tu, sa te uiti daca ai pus si driver-ul pentru wireless(daca nu cauta-l aici : http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers
O alta posibilitate, ar putea fi, ca wireless-ul de pe notebook-ul tau sa fie dezactivat, si sa trebuiasca sa-l activezi din nou.

| Sorin_Grigore_1981 a răspuns:

Si eu am un Acer si nu mai se con deloc nici cu cablu