| Stoica_Eduard_1999_ek2e a întrebat:

Am un laptop cu microfon incorporat, dar am si casti cu microfon. Cum pot sa folosesc doar castile(cu tot cu microfon) cand vorbesc cu cineva. In laptop pot baga doar o mufa casti/microfon, dar daca bag microfonul nu se mai aude nimic. Daca bag castile se activeaza microfonul de la laptop...

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

1. Ai nevoie de un cablu audio ca cel de mai jos, ca sa poti folosi casti cu microfon cu mufe duble pe un laptop cu un singur port audio.
http://imgur.com/8Ywx5yf

2. Ca sa folosesti microfonul din casti, in managerul audio, instalat odata cu driver-ul audio pe laptop, trebuie sa opresti microfonul incorporat sau sa-l alegi pe cel extern, in functie de setarile managerului audio.

Daca nu te pricepi, apeleaza la persoane care au cunostinte IT.

1 răspuns:
| Mihaibals a răspuns:

Multumesc