| vLaDz a întrebat:

Am o mare problema am un laptop Lenovo g580 si are o singura iesire audio(3. 5jack) si mi-am cumparat un splitter audio cu 2 iesiri audio(3. 5jack) si vreau sa folosesc casti cu microfon, dar dupa ce bag splitterul apoi castile mi se aude tot in microfonul incorporat si as vrea sa se auda in cel de la casti vreo solutie VA ROG!

3 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Nu poti face acest lucru. poti baga ori castile ori microfonul. nu poti sa le folosesti in acelasi timp deoarece pc-ul detecteaza ce ai introdus tu si face setarile corespunzatoare.

| vLaDz explică (pentru SuicideSilence):

DECI nu exista nici un fel de solutie?

| SuicideSilence a răspuns (pentru vLaDz):

Din pacate nu poti sa le folosesti pe ambele simultan