| anonim_4396 a întrebat:

Am un Lg Smart Tv 32LF580V si a luat niste virusi,in timp ce foloseam browser-ul,acum nu mai vrea sa porneasca,porneste cateodata dar rar.Ce as putea sa fac sa scot virusul? Si da,am dat reset la setari din fabrica, alta solutie?

14 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Virusi pe un Smart TV? N-am mai auzit asa ceva. Ma rog, contacteaza-i pe cei de la LG.
0312283542 sau poti conversa prin chat direct cu ei, dar doar de luni pana vineri intre 10am si 4pm

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il poti folosii ca televizor? merge?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are cum sa se intample asa ceva.Virusi pe un smart TV?

| GPA a răspuns:

Ca orice alt dispozitiv, sunt sigur că poate fi afectat de către viruși.
Cel mai sigur mod, este să-l duci la un atelier electronic, eventual caută programatori. Să-ți facă o resoft-are a tv-ului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca la service-ul din garantie. Apoi sa instalezi un antivirus. E bine sa navighezi cu PC-ul si nu cu TV-ul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te pe aici: http://televizoaresmart.ro/......art-tv-ul/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai,eu cred ca sunt virusi pentru ca mi-a arat la bara de favorite anumite site-uri, iar asta nu s-a mai intamplat pana atunci, si 2:Cand pornesc tv-ul cu telecomanda led-ul clipeste de 3 ori si apoi, nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da,merge cateodata, porneste cand vrea el

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GPA):

Am si resetat tv-ul la setarile din fabrica dar, e tot aceeasi problema

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Televizorul este defect, displayul, invertoarele ai imagine pe tv? Sau ce simptome are? Ai sunet?

| GPA a răspuns (pentru anonim_4396):

Resoft nu este acelasi lucru cu resetare din fabrica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Display-ul merge perfect, sunetul la fel, Doar problema este ca uneori nu am imagine, il pornesc si led-ul clipeste de 3 ori si nu imi arata nicio imagine... uneori se intampla sa imi arate logo-ul LG si incepe sa functioneze normal, dar repet, se intampla rar.