| Kcristy a întrebat:

Am un monitor https://www.emag.ro/......DYNJVMBBM/ si o placa video GeForce GTX 1050 2gb si nu stiu ce cablu sa imi cumpar HDMI, DVI sau DisplayPort. Pentru gaming am nevoie si sunt multe modele din care nu ma pricep sa aleg.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără indoială că vei alege HDMI unde ai video și sunet pe un singur cablu in format digital de inaltă definiție

| Kcristy explică (pentru sierra1):

Poti sa imi recomanzi un HDMI bun?

| sierra1 a răspuns (pentru Kcristy):

Nu cel mai iegin nici cel mai scump. Atenție la lungime, să-ți ajungă