| 2ToN a întrebat:

Am un NotebookTransformer t100taf ASUS: https://www.asus.com/us/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_Transf ormer_Book_T100TAF/

Vreau sa stiu daca se poate modifica placa video? Adica sa pun NVIDIA, in schimbul celei integrate in el.
Eu l-am luat mai mult pentru videoclipuri/filme. Folosesc SplashEx care are o optiune 'Motion'. Aici e problema, cand o activez imi forteaza procesoru pentru ca programu cere GPU, ceea ce eu pe placa integrata nu am decat pe Nvidia este. Deaia vreau sa stiu daca pot sa fac modificarea asta pentru ca nu vreau sa imi tin procesoru supraincarcat nonstop. Astept un raspuns bine detaliat. Multumesc!

1 răspuns:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu poți schimba această componentă pe NICIUN LAPTOP!