| Chocolove a întrebat:

Am si eu o nelamurire. O placa video integrata se poate schimba? Adica daca iau alta placa o pot atasa in locul celei integrate?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Placa pe care o cumperi nu va fi în locul, ci în plus, pe lângă cea integrată în placa de bază!

| Gabriel892 a răspuns:

Nu,este integrata in placa de baza deci nu se poate schimba doar dezactiva in prezenta unei placi video separate, daca ai pc trebuie sa iti achizitionezi o placa video

| Fanatic a răspuns:

Nu se poate

| pitbull60 a răspuns:

Ca sa schimbi placa video on-board(integrata) ar insemna sa schimbi placa de baza cu o alta.Acu eu nu inteleg de ce vrei sa schimbi tu placa aia? totusi daca vrei sa fie mai puternica o poti mari din BIOS, atribuindu-i mai multa memorie, pe care o va lua din memoria RAM.Parerea mea,daca tot vrei sa pui o placa buna, uita-te ce slot-uri are placa ta de baza si cumpara o placa video buna! Daca are doar suport AGP, atunci recomandat este sa iti schimbi placa de baza.pentru ca placile video pe acest slot se gasesc greu si sunt extrem de scumpe, cu alte cuvinte, nu se merita!

| Cretu_Daniel_1993_e6md a răspuns:

De schimbat placa integrata nu poti dar sa pui alta merge, dc ai vrea sa o schimbi daca poti sa pui alta, iar cea integrata ramane dar nu o folosesti!