| Ciudă_Beau_1910 a întrebat:

Salut, de curand am intampinat o dificultate si anume la placa video, nu am cum sa-mi dau seama daca este intergrata sau dedicata deoarece: eu sunt pe ca dedicata momentan dar am slot pentru integrata si m-ar interesa sa aflu caracteristicele celei integrate. Ma poate ajuta/sfatuii cineva? am incercat cu everest,myconfig, dxdiag si toate natiile, ma poate ajuta cineva?
p.s :
name : NVIDIA GeForce 8400Gs
Manufactuer : NVIDIA
Chip Type : GeForce 8400GS
DAC Type : Intergrated RAMDAC
Approx. Total Memory : 2770 MB
Current Dispaly Mode : 1920 x 1080 (32bit)(60)Hz
Monitor : Generic PnP Monitor

7 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Cel mai simplu mod de a afla daca ai placa video dedicata sau integrate este urmatorul: Te uiti in spatele unitatii si ar trebui sa ai conectat monitorul la conectorii din imaginea http://i.imgur.com/QUQEftx.jpg? 1? 6352asta sau chiar daca nu este asa, dar ai conectori vga, dvi, hdmi in partea de jos cum este in imagine atunci inseamna ca ai o placa video dedicata

| Ciudă_Beau_1910 explică (pentru SouLIce):

Am dedicata cum e in imagine vga, dvi, hdmi etc, dar am si sub alea de la mouse si tastatura

| SouLIce a răspuns:

Adica ai si integrata si dedicata
Monitorul trebuie sa il ai conectat la cea dedicata

| Ciudă_Beau_1910 explică (pentru SouLIce):

Da, asta am zis si eu, doar ca vreau sa aflu ce model/specificatii etc are placa video integrata.

| SouLIce a răspuns:

Modelul este 8400GS si cel mai probabil este de un gb

| Ciudă_Beau_1910 explică (pentru SouLIce):

Spune-mi ceva ce nu stiu, te rog.

| KeZiki a răspuns:

Nu stiu