| uninvited66 a întrebat:

Am un pc. Am făcut prostia sa fac update la Windows 10. Retardul de UEFI este acum pornit, iar dacă dau disable la UEFI nu pot sa botez Windows. Îmi da o eroare gen 0xf0000. Vreau sa instalez pe lângă Windows, remix os, sa am un dual boot. Dar cand încerc cu easyBCD, nu îmi permite sa fac parititia sa fie bootabila. Îmi zice ca al meu pc are CSM pornit și nu pot sa fac nimic. Ce pot face, exista vreo soluție?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Reseteaza biosul

| Lidermann a răspuns:

Ceva de genu am patit si eu, si nu am putut face nimic, am incercat sa-mi formatez windows-ul si prima data nu m-a lasat k aveam mouseul bagat in laptop (cu usb) dupa ce mi-am dat seama am scos usb-ul si m-a lasat sa instalez windows nou, bafta, sper ca a fost de folos

| K0sti a răspuns:

Sa crezi tu ca instalezi pe langa windows, remixu lu' peste...
Intai instalezi remix si dupa aia windows!

| cristimihailov a răspuns:

Ce este uefi? Wifi?