| Steauafcsb a întrebat:

Am un PC si de vreo doua saptamani cand dau click pe un video sa vad pe tot ecranul imi apare timp de vreo 3/4 secunde negru tot ecranul si apoi imaginea video si tot asa cand vreau sa revin din fullscreen, imi apare mai intai negru ecranul timp de 4 secunde. Care ar fi problema? Dau funda

Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

Problema poate fii de la adblock -> opreste adblocker daca folosesti(caci nu lasa pluginul flash al playerului sa ruleze pe site-ul respectiv)
Daca nu ai adblocker, atunci verifica vreun pop-up sau ceva care te atentioneaza sus ca pluginul video-ului necesita permisiune. Dupa ce dai Permitere ar trebui sa mearga, daca nu apasati F5 pentru un refresh.
Totusi depinde si pe ce player vizionezi, daca iti face pe toate, (serverele) problema poate fii:
1 Daca e de la browser, atunci intra aici:
https://get.adobe.com/flashplayer/
Iar in cazul in care ai deja instalata si pe alt browser iti face la fel, atunci urmezi pasul:
2. Instaleaza-ti draiverele video, o fi IntelHD sau AMD Radeon
vezi tu.
Si incerci atunci, daca nici asa, nu merge insemna ca poate nu ai suficient spatiu in disk-ul C, respectiv memoria temporara. Daca o eliberezi iti va merge.
Daca nici cum nu reusesti, mai cauta pe net eu sti...doar oricum sa nu te grabesti sa-ti reinstalezi windows-ul, doar in ultima faza daca nu reusesti, iar daca folosesti Windows XP trebuie neaparat sa il schimbi cu 7 8 sau 10 vezi tu big grin

2 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cu ce vezi video cu media player? incearca si cu vlc sau MPC-HC\mpc-hc64

| udrescuf a răspuns:

Din browser. Schimbal.