| Rby_RoBy_1985 a întrebat:

Am un router Tp link TL-WR940N. A mers pana acum, intr-o zi s-a intrerupt curentul si routerul nu a mai mers. Cand sa-l pornesc toate beculetele s-au aprins insa bec-ul de INTERNET ramane GALBEN iar cel de Wi-Fi ramane albastru. Nici daca ii dau resetare nu merge, iar ultimul beculet din dreapta adica LACATUL palpaie!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Deschide comand prompt pe un calculator conectat la router. Scrie,, ping 192.168.0.1" (sau poti intra pe adresa ip a routerului din Browser). Daca nu primesti reply ar cam fi cazul sa iti cauti alt router...