| Stefan_Ionut_Ursache_1987 a întrebat:

Am un stick usb,pe care nu mai pot scrie sau sterge, deoarece imi apare eroarea 'disk write protected'.Am incercat si cu editarea registrelor si cu Diskpart din cmd.Ma puteti ajuta cu alta idee.Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Descarca acest program si incearca sa formatezi stick-ul USB cu el.
Il va "curata" complet de orice urme anterioare.
http://www.authorsoft.com/usb-disk-storage-format-tool.html

Daca nici dupa aceasta formatare nu mege, atunci incearca sa nimeresti cu el... cosul de gunoi... :D

2 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Am eu o idee desi e cam ca sa zic asa mai detaliata e vorba de rescrierea firmware-ului pe stick in cazul in care nu a mers nici cu cmd nici cu registri!

| Laurentiu340 a răspuns:

Asta ar fi cam ultima varianta care ramane valabila in cazul in care nu merge cu alte programe trucuri din windows, te pot ajuta eu am mai reparat vreo doua stick-uri si mie mi s-a intamplat mai rau la mine windows nu le mai vedea sub nici o forma nu formatare nu nimic am incercat cu tot felul de programe si degeaba asta e singura varianta care mi-a ramas a mers oarecum happy