| Dia1029 a întrebat:

Am un telefon mai vechi de pe care vreau sa pun niste poze pe calculator dar cand conectez cablul USB nu stiu cum sa trimit pozele. Intrebarea este :
calculatorul are bluethoot? si daca da va rog sa-mi spuneti cum se acceseaza.
Mentionez ca telefonul este un Samsung GT-S5360
Dau funda celui mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Telefonul are sistem de operare Android. Daca pozele se afla in memoria interna, ai nevoie de un soft, furnizat de Samsung, prin care poti avea acces la memoria interna a telefonului conectat la pc prin cablu de date.
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

3 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Calculatorul tau nu are bluetooth daca nu ai cumparat tu asa ceva, doar laptopurile mai noi vin dotate cu asa ceva.
Tu trebuie so conectezi telefonul, o sa iti apara ceva acolo (pe telefon sa il conectezi). Dupa ce il conectezi intri in my computer si acolo gasesti telefonul. De acolo cauti si tu prin foldere.

| Alexandrubrk a răspuns:

Depinde de Pc-ul tau. Initial, daca este compatibil, poti descarca un driver special pentru Bleutooth.

Bula
| Bula a răspuns:

Cand conectezi telefonul prin cablu de date (USB) la calculator, atunci in My Computer va aparea continutul cardului de memorie (micro SD), de unde marchezi si copiezi ce- si unde doresti in calculator.
Daca pozele ti-s in memoria telefonilui, atunci e posibil sa nu le poti "vedea" de pe calculator, iar in acest caz trebuie sa folosesti un card de memorie SD intermediar, pe care sa muti intai pozele.