| LonelySoul a întrebat:

Am un telefon Nokia care se aprinde de la butonul de sus si ieri mi-a picat pe jos.Azi mi s-a descarcat, cand l-am bagat l-a incarcat s-a aprins dar arata doar bateria care se incarca si nu se mai poate aprinde. Exista o alta modalitate de a-l aprinde in afara de butonul de sus?big grinS-au nu mai merge deloc? Dau funda pentru cine ma ajutahappy

2 răspunsuri:
| Tudor_4193 a răspuns:

Nu cred ca este alta metoda. Dar dupa ce se incarca scoate-l din priza si tine apasat pe acel buton. Incearca sa apesi de 2 ori.

| Damasc a răspuns:

Incearca sa bagi acolo un varf de creion sau ceva mai ascutit.nici ceva prea ascutit sa nu deteriorezi acel locas. Daca ai reusit in sfarsit sa il deschizi, pentru a evita incidentu pune-ti telefonul sa sune din 2 in 2 oer sua 3 in 3 ore sa spun...in caz ca ti se mai stinge, in momentu cand vine ora la care l-ai pus sa sune iti va suna si te va intreba daca doresti sa il aprinzi.Am patit si eu treaba asta si asa procedam.