| xXxRadu a întrebat:

Am un telefon si imi tot cumpar casti, am ajuns sa scresc pretul castilor dar mereu se strica, ori se opresc si merge doar una, ori merge una mai incet ca cealalta. Azi din nou, au mers bine am ascultat muzica iar data urmatoare casca stanga mergea mai incet cu mult! Vreau si eu ajutor si nu incercati cu,, casti originale,,!

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

Pai frate aici poate sa fie si din cauza telefonului tau.
1) Poate sa-ti dea prea multi Omhi si sa iti arda membrana din boxele castilor;
2) Telefonul tau scoate o frecventa prea mare si tu cand dai muzica ceva mai tare arzi bobina boxelor din casti;
3) S-ar putea sa tragi tu de ele si sa dezlipesti putin firele de la mufa sau de la casca si nu-ti mai mearga;
4) Poate ai probleme la placa de sunet a telefonului si sa scoate un anumit tip de semnal care strica castile.

Cum incerci sa vezi care este problme?
Pai este destul de simplu.
1) Conecteaza telefonul tau la un sistem de boxe, home cinema, sau altceva si da cat de tare poti DIN TELEFON si creste usor volumul boxelor si vezi daca incep sa distorsioneze la un volum relativ mic. Daca distorsioneaza inseamna ca ai probleme cu telefonul si du-l la garantie daca mai este in garantie.

Daca nu distorsioneaza inseamna ca ori nu ai tu grije de casti si tragi de ele si se rup sau se srica, ori nu ai noroc de casti bune. Eu am o pereche de casti de la un telefon care l-am luat din 2003 si le am si acum, merg foarte bine, ascultand destul de des la ele!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asta inseamna economie de piata, economie de consum.

| Utilizator1234 a răspuns:

Ce buget? Ce tip de casti? Pe ce sursa le folosesti?

| CrISIS3322 a răspuns (pentru Utilizator1234):

Du-te dracu straight face

| CrISIS3322 a răspuns (pentru CrISIS3322):

De ce am scris asta nu stiu.