| Arhix a întrebat:

Am un televizor Panasonic. Am luat un decodor si cand pornesc televizorul nu alege HDMI 1 automat, trebuie sa aleg eu din telecomanda butonul AV si sa aleg HDMI

4 răspunsuri:
| DarkRed a răspuns:

Daca televizorul nu are o setare la "Display Settings" cu Power Preferences" nu prea ai ce sa faci.

Bula
| Bula a răspuns:

La pornire, orice TELEVIZOR porneste pe regim de televizor.
Ulterior se poate alege alt semnal de intrare.

| xerxes1 a răspuns:

Daca atunci cand l-ai oprit era pe hdm1 trebuie sa porneasca pe hdm1 din telecomanda.
Dar trebuie sa apesi butonul de pornire de pe telecomanda nu alte butoane numerice.

| Arhix explică (pentru DarkRed):

Am ceva cu Viera Link, ce e?