| lmsps123 a întrebat:

Am un virus care imi deschide alta pagina web in loc de chrome. Cum scap de acest virus? P.S. Am un folder numit "Prefetch" pe care nu il pot sterge.

5 răspunsuri:
| eudoareuu a răspuns:

Dai la setari la Google si setezi sa se deschida Google, stergi pagina web care se deschide. Si sa stergi Prefetch, incearca sa dai la control pannel, apoi la programe si il stergi de acolo.

| lmsps123 explică (pentru eudoareuu):

In control pannel nu am gasit nimic rau, dar folderul Prefetch nu il pot sterge. Voi incerca sa dau un restart si sa sterg folderul inainte sa se deschida aplicatiile.

| EneCristian a răspuns:

Folosesti ccleaner daca e program daca e doar fisier foloseste Anti Malwhaire e cel mai bun de pe piata gratis.

| K0sti a răspuns:

Pai cine ti-a zis tie ca trebuie sa stergi folderul "Prefetch"? E al Windows-ului, istetimea ta, crezi ca e acolo degeaba! Cititi, ca de aia aveti net!

| lmsps123 explică (pentru K0sti):

Am presupus ca acel folder e de la virus din cauza ca data si ora la care a fost facut/schimbat coincidea cu data in care a aparut virusul.