| Themysteriouscat a întrebat:

De cateva saptamani am observat ca de fiecare data cand deschid o pagina in chrome, se mai deschide alta de tipul "felicitari sunteti al 999 vizitator" etc.
M-am documentat si am aflat ca e vorba despre un virus malware si am incercat sa imi dau scanare la PC dar nu s-a gasit nimic..precizez ca folosesc AVG ca antivirus.
Ce ar trebui sa fac ca sa scap de acest virus?

Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

AVG? Ala e o gluma, nu antivirus!

| Themysteriouscat explică (pentru K0sti):

Mi-am dat si eu seama laughing)

| octav005 a răspuns:

Pai instaleaza adblock plus sa iti blocheze reclamele nedorite, si fai o scanare completa cu malwarebites.
eu am browser opera si intri la setari si am blocat ferestrele pop-up sa fie blocate

| userul7200 a răspuns:

Ia malwarebytes. Nu e neaparat virus, depinde si de site pentru ca unele au reclame de tip pop-up.

| Themysteriouscat explică (pentru userul7200):

Stiu, dar eu si daca deschid Facebook mi se deschide o noua fereasta pop-up. straight face
Am luat malwarebytes, tot nu s-a remediat problema.

| userul7200 a răspuns (pentru Themysteriouscat):

Atunci nu ai alte optiuni decat sa te uiti si sa dezinstalezi manual programe dubioase, schimbi browser sau reinstall Windows.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Themysteriouscat):

Dezinstaleaza browserul, fa scanare totala.

| laurentiu442 a răspuns:

Mă e o mizerie de virus sau ceva de genu nu descărca prostii că cer bani ca să șteargă virusul ai grijă ce naiba descarci e numai vina ta