| Neajutorat a întrebat:

Am windows 7 si imi apare:
- Total available graphics memory:767 mb;
-Dedicated video memory:256mb;
Ce inseamna prima si ce inseamna a doua?
Trebuie sa revin la windows xp ca sa imi apara mai mult la a doua? Ma gandesc ca mananca windows-ul din ea.Am avut windows 8 si la Dedicated Video Memory imi aparea 0 mb. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| crisss27 a răspuns:

Dedicated video memory este memoria placii in cazul tau 256mb iar restul pana la 767 mb este memoria video a placii video integrate in procesor.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Mai bine spuneai ce hardware ai, nu ce sistem de operare folosești.

| EneCristian a răspuns:

E placa video si cati mb poate folosi probabil e una dedicata. Scrie si ce componente ai si daca nu stii cum sa le afli uite aici un program bun:CPUID CPU Z.