| AvalohAlyn a întrebat:

Aplicațiile de pe Google Play de măsurare a pulsului sunt exacte?
Eu am una care se numește Cardiograph.
Am observat că sunt asemănătoare cu realitatea din tensiometre dar doream sa va întreb și pe voi..Atenție:Mă refer la PULS nu la tensiune.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, cu conditia ca mobilul sa aiba senzori special pentru asta. Sau cuplat un smartwatch cu astfel de senzori.

| Celcestietot a răspuns:

Nu as tinde sa cred asta. Daca vrei sa iti iei pulsul, mai bine o faci intr-un mod clasic sau iti cumperi un device specific.