| GoneMG a întrebat:

Aprind calculatorul, si imi apare ecranul negru, si dupa o perioada, culoarea ecranului, se duce spre alb, din negru spre un alb puternic, si nu pot vedea nimic altceva, si cand imi intra in desktop, nici cursorul mouse-ului. Am incercat sa-i dau restart de multe ori, a mers, ciudat. Dar, cand nu intru o perioada pe el, trebuie sa dau de mai multe ori restart (apasand pe butonul de la unitate), dar e enervanta chestia asta, si as vrea sa caut o solutie, un ajutor din partea voastra, va rog

2 răspunsuri:
| Florentin01 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui să te duci la un service autorizat ca sa vadă ce are. Cred ca o sa umble pe la componente pe acolo. Dacă e sistem desktop cumpărat de la un magazin și e în garanție, te duci la magazin sa ți-l repare.

| anonimg a răspuns:

Trebuiesc verificate:
-monitor
-placa video
-hdd
-memoria ram
-sursa.
Toate acestea pot fi testate pe un alt pc, fiecare in parte. Ori la un prieten, ori la un service. Inclin sa cred ca problema este de la hdd.