| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema la pc. Cand il aprind e ecranul negru si nu palpaie butonul acela rosu de la unitate. Ce trebuie sa ii schimb?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sursa defecta, asa am patit si eu, am schimbat sursa si a mers, dar cea noua era seasonic...costa mult

intai incearca sa asezi iarasi placutele de ram sau schimba le intre ele, daca nici asa nu merge reconecteaza cablul din hard disk, il scoti si-l bagi inapoi

daca toate astea combinate nu merg... 100% este SURSA

| dede11112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scos placutele si cablul si le-am pus inapoi si a mers. mersi mult

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Memoria ram, resetare de bios

| DanielVălean a răspuns:

Sursa e problema, nu iti alimenteaza pc-ul. Daca nu se aprinde nimic cand apesi buton, e clara treaba.

| dede11112 a răspuns (pentru DanielVălean):

Unitatea merge dar merge in gol sa zic asa

| Claudiu1905 a răspuns:

Ledul rosu e pentru hard drive