| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva domeniu pe wordpress? O intrebare:
sa zicem ca ai doua bloguri, unul wordpress.com si unul.ro.
Vrei sa dai reblog unui articol de pe blogul wordpress.com pe cel.ro, cum faci?
Eu stiu ca pe.com puteam da linistita reblog si la articolele altora, dar cand intru pe un blogul cu domeniul nu imi arata nimic in bara de sus (reblog, follow), e normal? Nu am domeniul de mult si nu gasesc nicaieri cum as putea da un amarat de reblog...

Răspuns Câştigător
| dragoshar a răspuns:

Salut. Dacă site-ul tău este făcut pe platformă de wordpress, încearcă să instalezi modulul AWE. În caz contrar nu există modalități de reblog de pe wordpress pe un domeniu self-hosted, așa că opțiunea ar fi ca fie să copiezi integral articolele (dacă îți aparțin), fie să scrii ceva și să faci referire la articol, oferind și sursa.