| BeBeRHv a întrebat:

As dori sa-mi spune-ti cat de bun este un stabilizator pentru aparatura din casa, din pacate am probleme cu curentu fluctuatii tensiune scazuta. electrica nu ma poate ajuta si am decis sa imi iau un stabilizator pentru aparatele care le am pc, frigider, tv-uri, sistem audio etc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie mai multe stabilizatoare daca ai atatea aparate. Fa-ti un calcul aproximativ si fezi ce poti face. PC-ul consuma in jur de 400-450 W daca este unul mai performant. Combina consuma cam 280Kw pe an (cauta la modelul tau). Vezi cam cat consuma pe ora. Asa si la celelate. Fa o suma si vezi cam ce W iti trebuie. Apoi vezi ce alegi si cum le imperechezi daca-ti trebuie 2-3.

11 răspunsuri:
| BeBeRHv explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru raspuns mi-am facut un calcul cat am consum la toate " aparatele " ma interesa mult cat de bune sunt daca merita achizitia?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru BeBeRHv):

Eu zic ca da. Stabilizator de tensiune (surse neintreruptibile) nu UPS (APC).
Uita-te pe aici: http://www.dedeman.ro/......i-ups.html

| BeBeRHv explică (pentru Salontanul):

Multumesc inca odata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru BeBeRHv):

Multumesc si eu! Sa fii sanatos!

| K0sti a răspuns:

Depinde de investitia pe care vrei sa o faci...
Exista doar stabilizatoare, sau UPS-uri cu stabilizator care sunt mai scumpe! In functie de calitatea lor, preturile sunt pe masura! Una e sa discutam de APC sau Merlin Gerin si alta e sa discutam de Socomec sau Gembird...

| BeBeRHv explică (pentru K0sti):

Doresc doar sa protejez aparatura casnica, bugetu il am de 800 lei.

| K0sti a răspuns (pentru BeBeRHv):

Glumesti, poate doar calculatorul la banii aia! Ca sa-ti faci o idee si are doar 500W: http://www.emag.ro/......EYFG2BBBM/
Iar pentru toata aparatura cum vrei tu, iti trebuie asa ceva: http://www.emag.ro/......D3DWSYBBM/

| BeBeRHv explică (pentru K0sti):

Am gasit pe alt site mult mai ieftine si sunt noi, dar tot prin cap mi-a trecut sa-mi iau mai multe stabilizatoare ca sa pot face fata si ma incradez in aceasta suma happy

| K0sti a răspuns (pentru BeBeRHv):

Pai ce-ti arata-i eu sunt vechi? Daca iei pocnitori, pocnitori o sa ai...

| BeBeRHv explică (pentru K0sti):

Nu, nu am spus asta cu rautate doar ca ma refeream ca sunt noi sunt SH. mersi

| K0sti a răspuns (pentru BeBeRHv):

Nu e problema, am spus doar sa nu iei pocnitori!