| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb pot sa fac ceva ca sa-mi pun jocul dorit pe pc care doreste sa ai 64bit fara a schimba sistema de pe 32bit si daca va intrebati eu am 64bit memorie pur si simplu sistema e pe 32bit si cineva ma sfatuit ca o sa-mi mearga compul mai greu daca o sa schimb sistema de pe 32 pe 64.

6 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Nu am inteles nimic, boss.64 bit e pentru 4gb ram+

Acel joc cere mai mult de 4 gb ram deci ai nevoie de 64 bit windows sa-ti mearga.

| Decicumzici a răspuns:

Eu stiam ca jocurile nu cer 64bit. Toate merg si la 32bit. Sau nu?

| Andrei_Schipor_1987 a răspuns:

Sunt jocuri care merg doar pe 64bit si iti trebuie o unitate noua pentru 64bit fiindca nu exista vreo componenta ce poate fi cumparat pentru a schimba de pe 32 pe 64 si vice versa

| K0sti a răspuns:

Sistema? Ce e aia?
Cand o sa te trezesti din betie, mai pune o data intrebarea!

| dannyel86 a răspuns (pentru Andrei_Schipor_1987):

Un pc poate fi compatibil cu ambele versiuni de Windows (32 si 64 bit), atat timp cat configuratia fizica permite acest lucru. Nu e nevoie de o noua unitate. happy

| Andrei_Schipor_1987 a răspuns (pentru dannyel86):

Ma refer ca ai nevoie de o nou unitate ca sa ai pc structurat pe x64