| anonim_4396 a întrebat:

As vreau sa-mi iau un card SD pentru tableta. Dar nu stiu cu cat spatiu sa-mi iau (adica 8GB, 16GB etc). Sa il folosesc pentru instalat aplicatii si filme (offline) pe el.

5 răspunsuri:
| Theodor12341234 a răspuns:

Daca vrei vreo 5-6 filme si multe aplicatii ti-ar fi numai bun unul de 32GB

| Theodor12341234 a răspuns:

Ti-ar fi de folos unul de 32GB

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi intai ce tableta ai si cati Gb suporta. Apoi poti sa-ti iei maximum.

| T2LS a răspuns:

Verifică ce fel de memorie suportă tableta ta și cât. După asta, nu îți recomand un card de 8GB în cazul în care, după cum ai menționat, vrei să vizionezi filme. Sunt foarte pretențioase când vine vorba de spațiu. Dacă vrei ceva de buget, te limitezi la mai puține filme și îți cumperi un card de 16GB. Dacă vrei să dai și, să zicem, un milion pe el dar cu restricții mai puține, poți lua de la 32GB în sus (dacă suportă tableta).

| Alex0000000000 a răspuns:

Iti recomand un card de 64 de gb este perfect de tinut jocuri, muzica, filme! Este costisitor dar daca vrei ceva de calitate dai banii. Ti-am lasat aici un link. Funda? https://m.emag.ro/......DSSF72BBM/