| RAY a întrebat:

Ati fost vreodata cu laptopul la curatat de praf? ma gandesc sa imi duc laptopul la depanero dar astia curata bine oare scimb si pasta termo?

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La Depanero in niciun caz. Cauta un service de laptopuri de la tine din oras.

| tril a răspuns:

Oriunde il duci (nu cunosc Depanero) pentru curatat de praf, iti schimba si pasta.

| Iunix a răspuns:

Eu mi-am cumpărat un set de şurubelnițe mici şi mi-am curățat singur laptopul de praf. L-am curățat şi l-am şi asamblat la loc, deşii nu mai făcusem aşa ceva niciodată. E maj greu să desfaci o jucărie decât un laptop. Laptop-ul are în interior mai multe plăci conectate între ele prin nişte fire cu mufe, se prind şi se desfac foarte uşor fără să ke foțezi. Dacă vrei să-l cureți singur caută pe Youtube nişte tutoriale cu midelul tău de laptop. Dacă-l desfaci tu, pierzi garanția. Oricum, de obicei laptop-ul se strică după ce expiră garanția. Fix după 2 ani începe să pârâie hdd-ul.