| KoJo07 a întrebat:

Aveam telefonul blocat, iar imaginea singura s-a deschid ca si cum as fi apasat pe un buton. De ce? Intr-adevar aveam niste notificari, dar nu stiu cat de recente erau ca sa se deschida ecranul.

1 răspuns:
| SMH a răspuns:

Ai o setare aiurea.
Testeaza urmatoarele 2 chestii:
1. Apasa rapid de multe ori pe ecran.
2. Lasa telefonul cu fata in jos pe masa vreo 5 secunde apoi ridica-l spre tine.
Daca se aprinde, atunci asta-i problema. Ai niste setari aiurea pe care trebuie sa le dezactivezi.
Pe Android 8.1 sunt la Ambient display, din sectiunea Display.