| LittleLady1 a întrebat:

Azi am vrut sa descarc o melodie si mi-a aparut un anunt cum ca telefonul meu are virusi pt ca am vizitat site-uri pentru adulti si sa dau ok pentru a scana si scapa telefonul de virusi. In primul rand nu am vizitat nici un asemenea site si de aceea nu am dat ok. Intrebarea mea e:sunt aceste anunturi care apar asa din senin fake-uri? Cred ca e posibil sa iei virusi accesandu-le...

5 răspunsuri:
| Mario76 a răspuns:

Ai raspuns singur. Acele anunturi au ele ceva ascuns... adica niste virusi de furt de date, parole...

| Maria_Simona_1997 a răspuns:

Da,e posibil sa iti fi facut reclama la un antivirus, dar tu nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai apasat. Este o aplicatie pentru android "cm security" pe care o poti instala ca sa vezi daca ai virusi. Aplicatia asta e cea mai populara si mai buna de pe google play... daca nu iti place o poti sterge, dar macar verifica cu ea daca ai vreun virus

| Maria_Simona_1997 a răspuns:

Da,e posibil sa iti fi facut reclama la un antivirus, dar tu nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai apasat. Este o aplicatie pentru android "cm security" pe care o poti instala ca sa vezi daca ai virusi. Aplicatia asta e cea mai populara si mai buna de pe google play... Daca nu iti place o poti sterge, dar macar verifica cu ea daca ai vreun virus

| LTAA a răspuns:

Da.

| Gabriela_Iustina_1999 a răspuns:

Încearcă să le ignori. S-ar putea să conțină viruși. Și mie mi s-a întâmplat dar l-am închis. :-)