| anonim_4396 a întrebat:

Bai,am un Asus g73jh...si nu se mai porneste. Se pornesc ledurile, dupa cam 1 minut fac urat fan-urile dar ecranul ramane negru(nu e de la ecran oricum)...Ce poate sa fie stricat la laptop-ul lumii ca imi trebuie cat mai repede si nu am timp sa-l duc la un service momentan? HELP,

8 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

E ori display ul ori placa video. Incearca sa conectezi laptopu la un monitor/televizor prin cablu hdmi/vga. Daca esti pe televizor selecteaza optiunea de hdmi/vga si daca tot nu arata nimic pe ecran e placa video. Daca merge cand fosesti un monitor sau televizor. E de la display

| Wr3nch a răspuns:

Nimic din ce poti repara tu. Probabil e de la placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Skarr):

Am incercat deja, nu e de la display

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Vai ce m-ai ajutat csz

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu ai cum seflaughing Daca era ceva ce poti repara singur o facea ceva. Vrei sa iti recomand sa il desmembrezi ca se uiti la x piesa, si dupa sa imi scrii ca ai facut ce am zis eu si nu mai porneste deloclaughing)?

| Wr3nch a răspuns:

Ce poti incerca tu e sa scoti bateria, apesi un pic pe butonul de pornire si il cateva minute. Dupa o pui la loc si incerci sa vezi daca merge.

| Wr3nch a răspuns:

Daca e in garantie, mergi cu el la magazin sa se ocupe. Nu il duce undeva sa se repare repede ca daca nu au ce face ramai si fara laptop, si fara garantie, si ii platesti si pe cei de la service degeaba.