| faaalyoana a întrebat:

Am activat orange young pe cartela prepay cu optiunea de 5 euro cu 2500 min, sms nelimitat, 75 min nation si intern lus mesaje nationale 75 si trafic internet national 150 mb.Si mai am si acces nelimitat la facebook, yahoo mail, messenger timp de 30 zile.
Luna trecuta am avut aceeasi optiune tot in orange young! Si am stat pe facebook, mesenger, dar dp aprox 15 zile nu am mai putut intra imi dadea eroare de conexiune k si cum numai am bani pe tel, sau trafic pe net.
Nu inteleg de ce k doar pot sta nelimitat timp de 30 zile pe messenger facebook?
Ati mai patit? Care e smecheria aici?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie! Dupa cateva zile, nu a mai mers internetul.Sunt excroci cei de la Orange.

| faaalyoana explică:

Te-am votat!

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Iti zic eu cum sta treaba ca am patit-o. in primul rand ca cei de la Orange si nu numai sunt excroci. trebuie sa intri pe browser-ul telefonului nu pe opera mini/opera. asta e toata smecheria

| dyanna0609 a răspuns (pentru faaalyoana):

Multumesc

| faaalyoana explică (pentru anonim_4396):

Deci stii ce fel a fost, mai intai am stat pe mess mult timp, si de 2- 3 ori pe facebook, de cateva ori pe youtube ( da bine ca asta intra in traficu de 150 mb).
Apoi nu am mai putut sa ma conectez pe mess, dar pe faceebok inca mai puteam...si am mai stat si pe facebook cateva zile...si gata nu a mai mers sa intru nici pe nimic.
Nici macar pe www.orange.ro.
Si dp 15 zile gt nu a mai mers.
nu stiu pentru ce mai specifica ca se poate sta nelimitat 30 zile! :(
Si sunt sigura ca si luna asta patesc la fel!

| faaalyoana explică (pentru anonim_4396):

Deci stii ce fel a fost , mai intai am stat pe mess mult timp, si de 2- 3 ori pe facebook, de cateva ori pe youtube ( da bine k asta intra in traficu de 150 mb).
Apoi nu am mai putut sa ma conectez pe mess, dar pe faceebok inca mai puteam...si am mai stat si pe facebook cateva zile...si gata nu a mai mers sa intru nici pe nimic.
Nici macar pe www.orange.ro.
Si dp 15 zile gt nu a mai mers.
Nush pentru ce mai specifica ca se poate sta nelimitat 30 zile! :(
Si sunt sigura ca si luna asta patesc la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru faaalyoana):

Exact asa am si eu problema, nu stiu ce sa fac. O sa merg la cei de la Orange sa vad.Fa si tu la fel!

| faaalyoana explică (pentru CiocolataAlbaAerata):

Pai nu stiu daca eu intru pe opera mini, eu am tel Samsung mini galaxy, si am instalat messengeru, facebook, yahoomail. youtube ...nu intru si caut direct pe google.