| anonim_4396 a întrebat:

Am ceva probleme cu laptopul. Am vărsat suc pe tastatura ma rog. Am comandat alta tastatura și i-am zis la persoana caruia i-am dat laptopul sa-mi schimbe și Windows-ul. Am Windows 10 și nu mai știu dacă am sau nu parola. Azi l-am deschis dar nu mi-a cerut parola. Nu mai știu era pus pe stand by sau era oprit. Dacă nu mai știu parola, îmi poate schimba Windows-ul? Mulțumesc

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Evident, iti poate schimba Windows-ul.
Se va re-instala Windows-ul nou, iar la instalare se va sterge intreaga partitie (Chappy prin formatare.
Ca urmare, se vor sterge toate programele instalate, tot ce ai descarcat de pe internet, pozele, filmele, muzica etc. stocat pe partitia windows-ului. Vor scapa (eventual) doar materialele care se afla pe restul partitiilor. Ca urmare, e bine sa ti le muti pe partitia D:, E: etc. sau pe stick de memorie sau hard disk extern TOT ce vei mai avea nevoie in continuare, altfel le vei pierde definitiv!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, poate să-l reinstaleză și cu parola pusa de tine

| Neutrull a răspuns:

Altadata nu mai varsa suc pe tastatura

| Anonimul1920 a răspuns:

Da. Cand instalezi windows se sterge orice din el. Iar cu un nou windows inseamna o noua parola happy