| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

am facut un OC la pc, si am niste probleme, dupa ce am crescut frecventa la rami la 1866 mhz, in jocuri exista lag, adica jocul merge in 30 de frameuri si cateva secunde scade la 10 si dupa urca din nou la 30, si am schimbat si frecventa si la placa video si memory bandwith. Ce nu am pus bine? Timing la rami sau voltajul nu e cel corespunzator? Sau nu suporta placa de baza?

3 răspunsuri:
| zRelax a răspuns:

Sincer nu cred ca suporta placa de baza.Ar tr sa intrebi un specialist

| peperonies a răspuns (pentru zRelax):

Daca nu suporta placa de baza nu ai optiunea sa faci oc...

| peperonies a răspuns:

Schimba placa video la loc pe default. OC-u asta nu se face asa toate odata si doamne ajuta. cresti putin frecventa. testezi. mai cresti putin... testezi iar. Cel mai probabil de la placa video e.