| X3L3R0N a întrebat:

Sallz Am cumparat de vreo 4 zile un sistem desktop cu configuratia :
-procesor : AMD Athlon(tm) II x2 Model : 260 | 3.2 Ghz
-placa video : AMD Radeon HD 6570
2GB RAMi | 128 Bit(bus)
Aproxymativ Total Memory: 3825 MB
p.s : suporta si DirectX 11!
-Monitor : Acer 19 inchi, 75Hz(in momentul defata)
Rezolutie : 1440x900
Placa de Baza : Msi | model : 7641!
Si am luat unele jocuri de pe net gen protoype,Batman A.C, Assasin Creed II, NFS undercover... si merg bine adica fara sacadari sau scaderi de frameuri...
! Dar Spiderman Web of Shadows l-am luat acum 2 zile si am incercat sa il joc si nu merge deloc bine i-am dati si cu cea mai mica rezolutie 800X600 si cu penultima 1024x728 si tot nu vrea...
p.s Mi se pare cam aiurea ca merg jocuri din 2011 si nu merge asta...
Mi-a zis cineva ca s-ar putea sa fie de la joc sau de la sistemul desktp pe care il am.
Folosesc Windows 7 64bit...
Vreau sa stiu ce credeti o fi de la windows de la sistemul pe care i-l am sau de la joc.DAU FUNDA happy astept un raspuns cat mai rapid

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Salut!

Cu siguranta este de la Windows.Jocul este facut pentru Windows XP sau Vista.

Uite:

Minimum System Requirements
OS: Windows XP/Vista
Processor: Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2000+
Memory: 1 Gb
Hard Drive: 3.5 Gb free
Video Memory: 128 Mb
Video Card: nVidia GeForce 6600 / ATI Radeon X1300
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive
Recommended System Requirements
OS: Windows XP/Vista
Processor: Intel Core 2 DUO @ 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 4600+
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 3.5 Gb free
Video Memory: 512 Mb
Video Card: nVidia GeForce 7900 / ATI Radeon x1950
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive

Bafta!

| X3L3R0N explică (pentru Magnifico):

Mda cred si eu orcium azi sau maine bag xp-ul... mrc happy

| Magnifico a răspuns (pentru X3L3R0N):

Cu placere.

Daca vrei sa iti pui jocuri atunci xp e foarte bun.

http://i.imgur.com/9H1QT.jpg

Eu tot XP am :)

3 răspunsuri:
| Vasii98 a răspuns:

Probabil ca spiderman web of shadowns foloseste 256 biti sau i trebuie mai multi gb ram.