| Aristotela2414g5 a întrebat:

Bună.
Am incercat sa pun o a doua plăcută RAM in calculatorul meu și când l-am pornit făcea beep de trei ori iar monitorul nu se aprindea, am crezut că plăcuta nu se potrivea așa că am scos și am repornit calculatorul și tot așa făcea.
Vreo soluție dacă aveți.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să ștergi de praf plăcuțele de memorie RAM cu o gumă de șters, perie cu peri moi, și să sufli bine de praf la sloturi și în toată unitatea PC-ului.

| Andresso a răspuns:

Mai incearca sa pui. Dupa ce pui, inainte să pornești pc-ul, scoate bateria de la placa de baza și așteaptă 15 secunde si fupa pune-o la loc.
Dupa incearca sa pornești pc-ul si vezi daca totul e normal