| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Buna, am luat urmatoarele.
https://www.pcgarage.ro/carcase/floston/blue-wind/
https://www.pcgarage.ro/......ntare-alb/
Este o problema, carcasa are un fel de accesoriu, iar adaptorul nu poate intra in totalitate si astfel nu functioneaza. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| TheTheodosius a răspuns:

Nu prea inteleg la ce acesoriu te referi, dar daca este ceva neimportant al carcasei (exemplu: metal indoit doar pentru design), adica daca nu are vreo functie practica, ai putea fie sa tai acel ceva, sau sa sa il indoi astfel incat sa nu te mai deranjeze, REPET, DOAR DACA E CEVA NEIMPORTANT, FARA NICIUN FOLOS SI DOAR DACA E FARA VREO UTILITATE

| JustCosmin a răspuns:

Si care este legatura dintre carcasa si adaptorul acesta? Adaptorul acela se conecteaza la portul HDMI al placii video pentru a conecta la calculator, un monitor cu mufa VGA.

| Parker_Kip_1997 explică (pentru JustCosmin):

Pai, datorită unui accesoriu al carcasei, nu intra in totalitate adaptorul in port, prin urmare nu oferă semnal video.

| JustCosmin a răspuns (pentru Parker_Kip_1997):

Poti face o poza in spatele unitatii desktop sa vedem exact cum sunt dispuse porturile?