| Zuhn a întrebat:

Carcasa asta permite wire management?
https://www.pcgarage.ro/carcase/floston/blade-rgb/

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ai vazut cred acele urechi, puse special acolo pentru a prinde impreuna mai multe cabluri.
La nevoie exista si gauri, prin care poti introduce "soricei".

Spatiul din spate, intre suportul placii de baza si capacul din spate nu e exagerat de mare, dar e decent pentru gama asta de pret.

Ma indoiesc ca gasesti multe carcase sub 300 RON cu 2cm sau mai mult, pentru a face treaba foarte usoara.

PC-Garage nu cred c-au gresit cu nimic.
Ei au o nomenclatura: asamblare standard si asamblare gold...
Pentru carcasele cu asamblare standard ei nu vor sa puna mana la munca, deci nu ofera WM "lucrat ca la carte" pentru acestea.

E o smecherie pentru cei care comanda sisteme preasamblate de ei.
Vrea omul si sa arate curat pe dinauntru, toate cablurile ascunse perfect - atunci e obligat sa aleaga si o carcasa mai scumpa, ce permite asamblare gold.
In cele standard nu se chinuie ei foarte mult sa ascunda cu cap toate cablurile. (dar fac lucru decent totusi, am vazut la o cunostinta mai demult un sistem asamblat de ei).

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://2.grgs.ro/......528210.png

Dupa cum vezi, are destule "găici" de care sa prinzi cablurile, si deasemeena, distanta de la suportul placii de baza pana la capac pare sa fie cel putin 1, 5cm.

Ei scriu Asamblare standard, dar dupa modul cum arata iese un WM chiar decent.
Totul e sa lucrezi cu rabdare si sa-ti ajunga cablurile sursei.
DAca nu ajung, ai nevoie de prelungitoare.

| Zuhn explică (pentru NLS):

Mersi de răspuns, eram nesigur deoarece pe pc garage dacă cauți carcase care nu permit wire management o găsești pe asta, iar pe cel.ro la descriere produsului scrie ca poți face

| NLS a răspuns (pentru Zuhn):

Ai vazut cred acele urechi, puse special acolo pentru a prinde impreuna mai multe cabluri.
La nevoie exista si gauri, prin care poti introduce "soricei".

Spatiul din spate, intre suportul placii de baza si capacul din spate nu e exagerat de mare, dar e decent pentru gama asta de pret.

Ma indoiesc ca gasesti multe carcase sub 300 RON cu 2cm sau mai mult, pentru a face treaba foarte usoara.

PC-Garage nu cred c-au gresit cu nimic.
Ei au o nomenclatura: asamblare standard si asamblare gold...
Pentru carcasele cu asamblare standard ei nu vor sa puna mana la munca, deci nu ofera WM "lucrat ca la carte" pentru acestea.

E o smecherie pentru cei care comanda sisteme preasamblate de ei.
Vrea omul si sa arate curat pe dinauntru, toate cablurile ascunse perfect - atunci e obligat sa aleaga si o carcasa mai scumpa, ce permite asamblare gold.
In cele standard nu se chinuie ei foarte mult sa ascunda cu cap toate cablurile. (dar fac lucru decent totusi, am vazut la o cunostinta mai demult un sistem asamblat de ei).