| deyotsa a întrebat:

Am nevoie de un program de tradus din romana in engleza si invers! Ma puteti ajuta cu vreun site de unde sa-l descarc? Primul cu raspuns dau fundita big grin.

15 răspunsuri:
| Anonim951 a răspuns:

Http://etranslator.ro/ cel mai complex translator

| Zzzo a răspuns:

Acuma sa descarci nu se poate dar vezi asa :

-acolo cand dai la google iti apare langa chenar in dreapta, a2a optiune,, Unelete lingvistice" dai, selectezi limba si scrii, apoi click pe treducere si poti sa il si asculti :*

| Petronela a răspuns:

Poti cauta pe google translate(traducere)

| HinnaBunneh a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=vT#
Funda?

| CosteaVlad a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT# dacă vei găsi unul mai ok decât ăsta să-mi zici, deşi nu cred. :)
O zi frumoasă! :)

| Aura a răspuns:

De descarcat un program nu stiu, dar de utilizat online : www.translate.google.com

| Gizăz a răspuns:

Http://translate.reference.com/

Cam acesta e cel mai bun. Dar vezi că site-urile de genul ăsta traduc gramatica eronat de cele mai multe ori, fără sensul expresiilor; mai pe scurt varză. Sunt făcute ca sistem de referinţă, ca apoi să adaptezi tu ideea, ca să te ajute. Dacă tu cauţi ceva gen să îţi traducă cum ţi-ar traduce un om, să fie corect etc atunci visezi; nu există aşa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc http://www.mobile-translator.net/ro/. asta este cel mai bun translator online cu pronuntie, adica poti asculta pronuntia textului in engleza.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut un site bun si primesc numai tampenii dar stiu ceva engleza si te ajut daca vrei

Alte răspunsuri
| firuca a răspuns:

Dictionar.us