| HardCore7750 a întrebat:

Salut, Care e cel mai bun site/program de tradus din engleza in romana si invers din lume
Vreau raspuns rapid
Dau funda celui mai bun site/program

Răspuns Câştigător
| NoNameHelpYou a răspuns:

Asta e cel mai bun din lume http://translate.google.ro/, altul ne gasesti mai bun, deoarece cei de la google au facut experimente multe sa vada daca accest translate merge mai bine ca celelalte, celelalte siteuri au mici defectiuni sise incurca la traducere. Good Luck

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Trados. Asta, daca ai si cei 1200 de euro ca sa-l platesti.
Tu ai impresia ca CELE mai bune lucruri sunt moca? Te inseli.
Exista programe de traducere, folosite de profesionisti si care costa o gramada de bani. Asa ca, mai bine investesti intr-un dictionar clasic, bun, ca e cam tot aia. Si iesi mult mai ieftin.

| ovidius a răspuns:

Google translate?
Oricum şi asta nu face o treabă... academică.

| stlucian a răspuns:

Incearca asta:
http://www.dictionar-traduceri.ro/
Din stanga sus selectezi ce vrei.
E destul de complet. :-bd

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. Citeste si la mod de utilizare big grin

| Crucified a răspuns:

Google Translate.

| SonicAndrei a răspuns:

Eu știu doar de Google Translate, Bing și alte tipuri de aceste translatoare, dar nu traduc mereu bine.
Știu că este și un program (de downloadat) care traduce foarte bine, dar nu mai știu cum îi zice.

Oricum, scrii propoziția în Google Translate și o corectezi tu dacă e nevoie. Eu așa am învățat engleză (o parte vreau să zic)...

| CălinPL a răspuns:

Translate google

| LucianStroe a răspuns:

Si cum decizi tu care-i cel mai bun, daca habar n-ai?

| vinusipaharu a răspuns:

Google Translate.

| george200217 a răspuns:

Google translate