| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Care este cel mai bun site sau program de tradus din engleza in romana?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu exista site/program care sa redea cu exactitate o traducere corecta dintr-o limba in alta. Poti folosi aceste surse doar pentru a intelege cat de cat ce contine textul respectiv, dar de cele mai multe ori continutul trebuie corectat manual, pentru a avea logica necesara. Multe expresii sunt traduse cuvant cu cuvant, fara a tine cont de context. Ma bazez pe Google Translate atunci cand am o astfel de problema, dar deschid si dictionarul cand am neclaritati.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu prea ar exista, Trebuie sa traduci mult ca sa ai parte de o traducere corecta.

| AValentin a răspuns:

Translate.google.com big grin