| anonim_4396 a întrebat:

am o adresa de email de vreo 4 ani, de vreo 3 saptamani cand vreau sa ma loghez nu-mi mai da voie sa scriu parola si imi scrie "Nu sunteți conectat la nicio aplicație Yahoo. Folosiți o modalitate alternativă de a vă conecta." si mai jos imi cere sa scriu nr de telefon pe care l-am completat cand am facut adresa de email ca sa-mi trimita codul la care sa ma pot loga. Problema e ca habar nu am ce nr de telefon am scris eu atunci si nu pot intra pe email sub nicio forma. Se poate rezolva intr-un fel? e foarte importnata adresa asta pentru ca am emailuri importante pe ea...

8 răspunsuri:
| ncristian7805 a răspuns:

Salut! asta se poate datora din cauza ca nu ai accesat de foarte mult timp emailul! incearca un numar de telefon pe care tii minte ca l-ai avut cand ai creat acel mail, sper ca te-am ajutat!

| mihela94 a răspuns (pentru ncristian7805):

Am incercat toate nr posibile pe care le stiu si nimic. Nu-mi amintesc nr ala.

| Kimiko38 a răspuns:

Te compatimesc

| anonimg a răspuns:

Numarul de telefon nu are ce cauta niciodata in email. Nici cand ti-l cere. Si mie imi cere mereu sa securizez contul cu nr de telefon. Dar de fiecare data refuz sa fac asta.

La tine ar mai fi o solutie, numai daca ti-ai sincronizat emailul pierdut cu un alt email. Nu stiu daca ai facut asta; dar si daca ai facut, nici nu stiu cum sa faci asta.
Trebuie doar cineva cunoscut si de incredere sa te poata ajuta. Iar la urma sa iti arate cum sa-ti schimbi parola. Sau poti apela la o firma de reparatii calculatoare, software, etc., contra cost.

| rrrp a răspuns:

Incearca pe alt dispozitiv (daca esti pe mobil incearca de pe un calc si invers) care sa fie relativ updatat.

daca ai asociat un numar de telefon ti au trimis un cod de confirmare cand l ai asociat, deci incearca sa ti aduci aminte asa ce numar de telefon ai scris.

| mihela94 a răspuns (pentru rrrp):

Serios ca nu inteleg treaba cu "incearca sa-ti aduci aminte nr", daca nu incercam nu mai scriam aici. Plus ca nr ala de acum 4 ani nici nu-l mai am nici nu mi-l aduc minte sub nicio forma!
Am incercat sa ma loghez si de pe telefon, tableta si la fel imi cere

| rrrp a răspuns (pentru mihela94):

Am inteles atunci.
pai altfel nu se prea poate, doar sa i contactezi dar probabil dureaza o vesnicie.
poate daca ii suni sa ti spuna ceva mai rapid.

yahoo a avut probleme cu mailurile si acum ca a fost cumparat probabil au introdus masuri noi de siguranta dar cred ca fac mai mult rau decat bine -- si lor si clientilor.

poti sa incerci pe Facebook poate asa raspund mai rapid:

https://www.facebook.com/YahooCustomerCare

sau aici:

https://help.yahoo.com/kb/account

| Rommeo a răspuns:

Pe viitor nu mai folositi yahoo, mai ales ca in ultimi ani a tot fost sparte serverele yahoo. Yahoo este pe moarte de acum, eu de fapt nu mai folosesc demult yahoo, merg pe gmail.