| DrowRanger a întrebat:

Am o mica problema. Vreau sa imi iau un telefon nou, mai exact Samsung Galaxy A5 (2016),care pe eMAG e in jur de 1400 de lei. Dar ma uitam pe OLX si am gasit un anunt promivat, in care pretul telefonului era cu apriximativ 200 de lei mai mic. Telefoanele erau vandute de o doamna care detinea mai multe anunturi cu astfel de gadegturi si care avea si garantie la ele. Din poze aratu pormitator, cutiile erau sigilate si actele pareau in regula. O sa las aici un link (https://www.olx.ro/......6gN78.html ) sa va uitati va rog si sa imi spuneti parerea vostra. Pare ok? Oare e vreo replica fake care nu va functiona?

1 răspuns:
| casher a răspuns:

Daca si-a consumat timpul personal ca sa scrie in descriere toate datele telefonului, plus ca aratat actele, carcasa etc. s-ar putea sa nu fie fake sau teapa. Also, gandeste-te, e diferenta de 1200 de ron. S-ar putea sa fie teapa, o faci pe propria raspundere. Eu l-as lua in locul tau.