| DenimM a întrebat:

Salutare TPU
Vreau sa-mi cumpar de pe olx un iphone 6s la 2.500 lei, telefonul este sigilat cu garantie, il iau de aici deoarce e mai ieftin cu aproximativ 500-600lei ca in magazin
Sunt multe anunturi de genu cu telefoane de top sigilate cu garantie si vandute cu mai putin decat este in magazin, sunt curios de unde au ei aceste telefoane, unii vand zeci de telefoane de parca ar venii masini incar ate la ei, toate sigilate la cutie, cu garantie internationala
Or fi furate, aduse din afara?
Crede-ti ca e ok sa cunpar telu?
Funda

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Recomand magazin de incredere si sa faci asigurare antifurt si distrugere.
L-ai scapat in apa, ti-l fura, etc ai alt tel in cateva zile.
Practic cativa ani nu te doare capul.
Pe olx gasesti de toate dar nu intotdeauna ce straluceste este aur.

| 1Q a răspuns:

Daca ceri livrare cu verificare sau te duci tu personal sa verifici pachetul atunci da, e ok sa il cumperi. Sunt multi deastia care vand pe olx si alte site-uri de genul deoarece pe aceste site-uri ei nu trebuie sa plateasca TVA si de aceea este si pretul mai mic. Pretul din magazin are si TVA. Cat despre de unde le au, unii le aduc din strainatate, altii au stoc de la alte magazine, depinde de fiecare.