| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am o problema, am un P9 si de cateva zile a inceput sa mearga mai greu, ma uit foarte mult la filme pe internet, intru pe site-uri, si mereu imi apareau ads-uri, oare mi-ar trebui un anti-virus? Ca nu as vrea sa-i dau reset

4 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Nu ii da reset insa din cand in cand dai un restart. Daca nu instalezi apk-uri dubioase sunt slabe sanse sa iei virusi.

| darrio2007 a răspuns:

Mai dai cate un restart si mai sterge datele de navigare din browser.

Bula
| Bula a răspuns:

Si capul meu se zapaceste daca vad prea multe filme, da un telefon!
1. Opreste si re-porneste-ti telefonul macar odata pe saptamana
2. Instaleaza un antivirus, iti protejeaza telefonul (recomand AVG)
3. Instaleaza Ccleaner, e foarte util sa eliberezi memoria de stocare si nu numai.
4. Cauta aplicatie/plugin pentru browser care sa blocheze ads-urile (de genul Addblock la PC-uri)

| OnePiece a răspuns:

Ar trebui sa ai un manager telefon pe P9 (eu am P9 lite si il am) si e indicat sa-l rulezi cel putin o data pe saptamana. Mai da-i cate un restart din cand in cand.